Ünsal DİNÇER

Ünsal DİNÇER

dincersal40@gmail.com

KAMU EMEKÇİLERİ SENDİKALARI KONFEDERASYONU (KESK) ÇOK YAŞA!

KESK 8 Aralık 1995'te kuruldu.Çok ağır ve zor süreçlerden geçerek 26.yılını tamamladı.

1980 darbesinin ezip yok etmeye çalıştığı sol,sosyalist,demokrat kamu çalışanlarının  kararlılığıyla,direnişi,direnciyle yeniden ayağa kalkan,deyim yerindeyse küllerinden doğan emekçilerin her türlü engellemeleri aşarak var ettiği örgüttür KESK.

Nice bedeller ödeyen,hapsanelerden,işkencelerden geçen,gençlik yıllarını demokrasi,emek,eşitlik,özgürlük mücadelesine veren kuşakların onurlarına,inançlarına sahip çıkmasının adıdır KESK.

Demokratik kazanımların tırnakla kazılarak elde edilebildiği ülkemizde mücadeleci büyük ve güçlü  bir kamu çalışanı örgütlüğüne ulaşma başarısının adıdır KESK.

Devletin ideolojik katılığına,her türlü dayatmasına,antidemokratik,hukuksuz uygulamalarına "Hayır!" deme cesaretini göstermenin,biat etmemenin,boyun eğmemenin,insanlık onuruna sahip çıkmanın adıdır.

Hak mücadelesinin,hakça ve adil paylaşmanın,emeğin üstün tutulmasının,her türlü angaryaya,güvencesiz çalışma koşullarına karşı durmanın,eşit ve özgür yurttaş olmanın;barışın,kardeşliğin mücadelesini vermenin adıdır KESK.

26 yıl,Kamu Emekçileri Sendikaları Konfederasyonu'nun tüm sendikalarındaki  yüzbinlerce kamu emekçisinin var ettiği  KESK süreci,insanlığın şu ana dek evrensel düzeyde geliştirip bugüne taşıdığı birçok değerin sahiplenilip tüm topluma yansıtıldığı bir sürecin adı oldu.

26 yıllık süreçte oluşan bu bütünlüğün   değerli bir parçası olan,kararlılık ve inançla bu mücadeleyi büyüten,mücadeleye unutulmaz emekler katan tüm kamu emekçilerini selamlıyor,yitirdiklerimizi saygıyla anıyorum.

26.yıl ülkemiz sendikal hareketine,demokrasi mücadelesine kutlu olsun!

Mücadeleyle, daha büyük  kazanımlarla nice yıllara!